MENU
Jesteś tutaj: Blog Czemu robi się pomiary instalacji elektrycznych?

Czemu robi się pomiary instalacji elektrycznych?

#pomiary #elektryka #instalacje

10:41, dnia 09 maj 2022r.
Kategoria:Blog
271
0

Dbamy o bezpieczeństwo i wykonujemy pomiary elektryczne. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych klientów, a w przypadku inwestorów, architektów, spółdzielni - ich klientów. Przed odbiorem lub oddaniem do użytku nowej instalacji elektrycznej wykonujemy badania i pomiary instalacji elektrycznych zainstalowanego urządzenia oraz ewentualnie użytych materiałów. Służą one sprawdzeniu, czy prace zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną i czy nie stanowią zagrożenia dla przyszłych użytkowników.

Na życzenie klientów wykonujemy również okresowe pomiary elektryczne w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej i przemysłowych. Jest to wymagane przez obowiązujące przepisy i prawo budowlane. Najlepsi monterzy i kierownicy w naszej firmie posiadają uprawnienia, które pozwalają im nadzorować i wykonywać pomiary urządzeń.

Z jaką częstotliwością należy wykonywać okresowe pomiary instalacji elektrycznych?

Do każdej instalacji elektrycznej należy podchodzić oddzielnie. Terminy pomiarów nie zawsze są jasno określone przez obowiązujące przepisy. Można jednak oprzeć się na Prawie budowlanym, które mówi, że badania konserwacyjne należy wykonywać nie rzadziej niż raz na pięć lat. Należy pamiętać, że badania eksploatacyjne muszą być wykonywane co roku, jeżeli występują jakiekolwiek zagrożenia dla naszej instalacji. Obowiązujące prawo wymaga wykonania pomiarów instalacji elektrycznych, aby móc legalnie zamieszkać w takich budynkach. W przypadku zgłoszenia roszczenia nasz ubezpieczyciel przeprowadzi kontrolę. Możemy skontrolować instalację elektryczną i ustalić, czy zabezpieczenia zadziałają w przypadku uszkodzenia odbiornika, kabla lub obu tych elementów.

W jakich okresach najlepiej przeprowadzać pomiary elektryczne?

Prawo budowlane reguluje częstotliwość wykonywania pomiarów elektrycznych. Przepisy wymagają, aby obiekty budowlane były kontrolowane co najwyżej raz na pięć lat. Niniejsza norma zawiera listę obiektów, które powinny być kontrolowane częściej. Należą do nich obiekty narażone na porażenie prądem elektrycznym, miejsca, w których występują instalacje niskiego lub wysokiego napięcia, a także obiekty komunalne i place budowy.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*

           

© wszystkie prawa zastrzeżone