MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Wołomin

Przegląd kominiarski Wołomin

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Wołomin

Okresowy przegląd komina w Wołominie? Spełnimy Twoje oczekiwania.

Sprawdź co mamy do zaoferowania i zostań naszym zadowolonym klientem.

Przewody kominowe to część konstrukcyjna występująca w prawie wszystkich budynkach w naszej strefie klimatycznej. Przewody kominowe dzielą się na różne rodzaje – wentylacyjne oraz spalinowe. Kominy wentylacyjne mają za zadanie umożliwić prawidłową wymianę powietrza w budynku. Wymieniane powietrze wlatuje z zewnątrz przez okna lub kanały nawiewne, natomiast zużyte zostaje wyciągane na zewnątrz przewodem kominiarskim i znajdującymi się w nim siatkami wentylacyjnymi. Kominy spalinowe służą do wyciągania na zewnątrz, wysoko ponad dach zanieczyszczeń powstających podczas podgrzewania budynku – gazem lub innym typem paliw.

Czekamy na Twój kontakt!
Oferujemy usługi całodobowo
Telefon: 506517306
Lub napisz: controlsanit@gmail.com

Dlaczego przegląd komina jest wymagany?

Zadaniem tych czynności jest zapewnienie czy kominy nadal działają bez zarzutu oraz poprawnie robią to, za co są odpowiedzialne. Niestety nie zawsze tak jest. Przewody kominiarskie tracą przepustowość na skutek różnych działań. Czasami w kominach wentylacyjnych zadomawia się ptactwo. Zamykają przez to drożność przepływu, czyniąc komin niesprawnym. Jeśli chodzi o kominy spalinowe - niedrożność może wynikać przez nadmiar sadzy, zalegającej w przewodzie. Jej pojawienie się jest nieodwracalnym wynikiem spalania paliw stałych, ale również może być efektem spalania zbyt wilgotnego opału, szczególnie drewna. Sadza jest w stanie wtedy prędko pokryć ściany kanału spalinowego, znacząco ograniczając jego prześwit. W trakcie gdy kanał spalinowy przewodów kominowych nie jest drożny, może dojść do tragedii – zaczadzenia domowników.

Dlaczego warto nas wybrać?

  • jakość
  • solidny sprzęt

Zasięg naszej działalności

Głównym rejonem Polski, na którym działamy są Wołomin, jak również całe województwo mazowieckie, a także okolice. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany, zapoznaj się z ofertą i skontaktuj się niezwłocznie.

Jak możemy Ci pomóc

  • przegląd przewodów kominowych
  • przegląd kominiarski
  • roczne przeglądy budowlane
  • pięcio roczne przeglądy budowlane

Działamy wydajnie i sprawnie w branży przeglądów kominiarskich.

Wykonane przez nas prace

przegląd kominiarski Piastów, przegląd kominiarski Wołomin, przegląd przewodów kominowych Mława, przegląd przewodów spalinowych Pruszków, inspekcja komina Otwock, przegląd przewodów kominowych Ząbki, przegląd kanałów spalinowych Kobyłka, przegląd komina Mińsk Mazowiecki, przegląd przewodów wentylacyjnych Płońsk, przegląd przewodów wentylacyjnych Ostrów, przegląd drożności komina Wyszków, przegląd drożności komina Gordzisk Mazowiecki, przegląd kanałów wentylacyjnych a także spalinowych Ostrołęka, przegląd kanałów wentylacyjnych oraz spalinowych Sochacze

Najczęściej zadawane pytania:

Jak robi się przegląd komina?

Przeglądy kominiarskie muszą być zrobione od 2 do 4 razy w roku, zależnie od sposobu ogrzewania budynku. Przegląd kominów spalinowych wymaga wejścia na dach oraz udrożnieniu kanału przy pomocy narzędzi kominiarskich – drucianej szczotki, kuli oraz innych narzędzi. Kominiarz umieszcza kulę a także druciankę zamontowaną na lince w środku komina i porusza nimi do góry i na dół. Druciane kolce zdzierają sadzę, która swobodnie spada na na dół. Po czym zostaje stamtąd usunięta przy pomocy drzwiczek rewizyjnych.

Przegląd komina wentylacyjnego?

Przeprowadza się go z środka pomieszczeń, przykładając do kratki wentylacyjnej specjalistyczne narzędzie pomiarowe na wysięgniku. Wyposażone ono jest w łożyskowany wiatraczek. Moc wciąganego przez przewody powietrza powinna wprawić wiatraczek w ruch, a wbudowana elektronika zmierzy siłę ciągu. Jeśli wartość jest zbyt niska albo wiatraczek pozostaje nieruchomo, jest to znak że przewód jest nieszczelny. Należy znaleźć tego źródło i je usunąć.

Kto powinien wykonywać przegląd komina?

Przeglądy kominiarskie może wykonać tylko doświadczona osoba – kominiarz. Kiedyś kominiarze regularnie odwiedzali domostwa, snując się od jednych drzwi do drugich. Po czasie tradycja ta zanikła a w dzisiejszych czasach trzeba zadzwonić do zakładu kominiarskiego, w celu umówienia się na przegląd. Ile kosztuje taki przegląd kominiarski? Skontaktuj się z nami i przekonaj się sam. Telefon: 506517306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone