MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Radom

Przegląd kominiarski Radom

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Radom

Potrzebujesz fachowców zajmujących się konserwacją kominiarskim w Radomiu? U nas znajdziesz wszystko czego szukasz.

Zobacz co mamy do zaoferowania i zostań naszym zadowolonym klientem.

Przewody kominowe to część znajdująca się w praktycznie wszystkich budynkach w naszej strefie klimatycznej. Kominy mają dwa typy – wentylacyjne oraz spalinowe. Przewody kominowe wentylacyjne są po to aby umożliwić stałą wymianę powietrza w pomieszczeniu. Wymieniane powietrze dociera z zewnątrz przez okna oraz kanały nawiewne, natomiast wykorzystane jest wciągnięte na zewnątrz kominem oraz odpowiednimi kratkami wentylacyjnymi. Zadaniem kominów spalinowych jest wyciąganie na zewnątrz, wysoko ponad dach zanieczyszczeń powstałych w trakcie ogrzewania pomieszczeń – gazem lub paliwami stałymi.

Czy naprawdę przegląd komina jest wymagany?

Zadaniem tych czynności jest upewnienie się czy kominy wciąż działają dobrze a także prawidłowo wykonują swoją pracę. Niestety nie zawsze tak jest. Kominy mogą tracić przepustowość z winy różnego rodzaju czynników. Sporadycznie w kominach wentylacyjnych zamieszkuje ptactwo. Utrudniają w ten sposób drożność przepływu, stwarzając komin niesprawnym. Jeśli chodzi o kominy spalinowe - problem często wynika przez nadmiar sadzy, która zebrała się w przewodzie. Jej powstawanie jest nieodwracalnym wynikiem spalania paliw stałych, ale może również być efektem spalania zbyt wilgotnego opału (np, drewna). Bardzo szybko sadza może oblepić ściany przewodu spalinowego, znacząco zmniejszając jego prześwit. W przypadku gdy kanał spalinowy komina jest zatkany, może dojść do prawdziwej tragedii – zaczadzenia domowników.

Dlaczego warto nas wybrać?

  • profesjonalizm
  • sprawdzone metody

Tutaj działamy

Obszar naszej działalności to województwo mazowieckie, Radom oraz okoliczne miejscowości. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany, zapoznaj się z ofertą i skontaktuj się niezwłocznie.

Jakie sprawy możemy załatwić za Ciebie

  • przeglądy budowlane roczne
  • konserwacja przewodów kominowych
  • przegląd komina

Jeżeli nurtują Cię jakiekolwiek pytania dzwoń! Skontaktujemy się.

Nasze ostatnie usługi

przegląd kominiarski Mazowiecka, przegląd komina Ostrów, przegląd przewodów kominowych Siedlce, inspekcja drożności komina Otwock, inspekcja komina Gordzisk Mazowiecki, przegląd kominiarski Wyszków, przegląd przewodów wentylacyjnych Piastów, przegląd kanałów spalinowych Radom, przegląd przewodów spalinowych Żyrardów, przegląd przewodów wentylacyjnych oraz spalinowych Wołomin, przegląd przewodów wentylacyjnych Warszawa, przegląd przewodów kominowych Ząbki, przegląd przewodów wentylacyjnych a także spalinowych Mława, inspekcja drożności komina Ciechanów

Dowiedz się więcej:

Jak robi się przegląd komina?

Przeglądy kominiarskie powinny byc wykonywane 2-4 razy w roku, w zależności od sposobu w jaki budynek jest ogrzewany. Przegląd kominów spalinowych nie może odbyć się bez wejścia na dach i przeczyszczeniu przewodów przy pomocy sprzętów kominiarskich – drucianki, kuli oraz innych przyrządów. Kominiarz wprowadza kulę a także druciankę zamocowaną na lince w środku przewodów komina i rytmicznie ją podnosi i opuszcza. Druciane kolce przesuwając się po ścianach kanału, zbierają z niego sadzę, która odrazu spada na samo dno. Po czym zostaje stamtąd usunięta przy pomocy drzwiczek rewizyjnych.

Przegląd kominiarski komina wentylacyjnego?

Przeprowadza się go z wnętrza pomieszczeń. Do klatki wentylacyjnej montuje się specjalne narzędzie mierzące. Wyposażone ono jest w łożyskowany wiatraczek. Moc zasysanego przez komin powietrza powinna zmusić wiatrak do obrotu, a wbudowana elektronika zmierzy siłę ciągu. Jeśli ciąg jest zbyt niski albo wiatrak tkwi w bezruchu, oznacza to że komin jest niedrożny. Trzeba zlokalizować tego przyczynę i ją usunąć.

Kto przeprowadza przegląd komina?

Inspecja komina powinna wykonywać uprawniona do tego osoba – kominiarz. Kiedyś kominiarze regularnie odwiedzali domostwa, snując się od drzwi do drzwi. Po czasie tradycja ta zatraciła się i w teraźniejszości należy skontaktować się z odpowiednią firmą, w celu umówienia się na przegląd. Jak dużo to kosztuje? Zadzwoń do nas, rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Tel: 506 517 306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone