MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Płock

Przegląd kominiarski Płock

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Płock

Konserwacja przewodów kominowych w Płocku? Nasza firma powstała z myslą o Tobie!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Komin to część znajdująca się w prawie wszystkich budynkach w naszej strefie klimatycznej. Przewody kominowe dzielą się na dwa typy – wentylacyjne oraz spalinowe. Kominy typu wentylacyjnego są po to aby umożliwić odpowiednią wymianę powietrza w budynku. Świeże powietrze przychodzi z zewnątrz przez okna lub kanały nawiewne, a zużyte zostaje wypchane na zewnątrz przewodem kominiarskim i odpowiednimi siatkami wentylacyjnymi. Kominy spalinowe służą do wyciągania na zewnątrz, wysoko ponad dach spalin powstających w trakcie podgrzewania budynku – gazem lub paliwami stałymi.

Czy przegląd komina jest tak ważny?

Zadaniem przeglądu komina jest sprawdzenie czy komin wciąż spisują się bez zarzutu oraz poprawnie wykonują swoją pracę. Nie zawsze tak musi być. Przewody kominiarskie tracą drożność poprzez różnych czynników. Zdarza się, że w kominach wentylacyjnych ptactwo robi gniazda. Zamykają w ten sposób przepływ powietrza, sprawiając komin niesprawnym. W przypadku kominów spalinowych niedrożność może wynikać z nadmiaru sadzy, zebranej w przewodzie. Jest to nieodwracalnym skutkiem spalania paliw stałych, ale może również być efektem spalania zbyt wilgotnego opału, szczególnie drewna. Sadza jest w stanie wtedy prędko pokryć ściany kanału spalinowego, zauważalnie zmniejszając jego przewiew. W przypadku gdy kanał spalinowy komina nie jest drożny, może dojść do tragedii – zaczadzenia bądź pożaru.

Szukasz specjalistów którzy zajmą się przeglądem komina?
Skontaktuj się już dziś: 506-517-306
Możesz na nas liczyć w każdy dzień tygodnia
Bądź skontaktuj się mailowo: controlsanit@gmail.com

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

  • jakość
  • sprawdzone metody

Gdzie działamy

Głównym rejonem Polski, na którym działamy są Płock, jak również całe województwo mazowieckie, a także okolice. Podejmujemy się zleceń również dla klientów z większych odległości, dlatego jeśli tylko masz jakieś wątpliwości nie wahaj się zapytać.

W jakich sprawach możemy Ci pomóc

  • przegląd komina
  • przeglądy budowlane coroczne
  • przeglądy przewodów kominowych

Działamy wydajnie i profesjonalnie w branży konserwacji kominiarskich.

Ostatnie realizacj

przegląd komina Mińsk Mazowiecki, przegląd kanałów spalinowych Nowy Dwór Mazowiecki, przegląd przewodów wentylacyjnych oraz spalinowych Mława, przegląd przewodów kominowych Wyszków, inspekcja drożności komina Marki, przegląd kanałów wentylacyjnych Pruszków, przegląd kominiarski Sochacze, przegląd przewodów kominowych Gordzisk Mazowiecki, przegląd kominiarski Ciechanów, przegląd kanałów wentylacyjnych a także spalinowych Piastów, przegląd przewodów spalinowych Płońsk, inspekcja drożności komina Ostrów, przegląd komina Żyrardów, przegląd przewodów wentylacyjnych Mazowiecka

Nasi klienci najczęściej pytają o:

Jak wygląda przegląd przewodów kominowych?

Przeglądy komina powinny byc przeprowadzone 2-4 razy rocznie, zależnie od sposobu ogrzewania budynku. Przegląd kanałów spalinowych nie może odbyć się bez wejścia na dach i wyczyszczeniu przewodów przy pomocy sprzętów kominiarskich – szczotki drucianej, kuli kominiarskiej a także innych sprzętów. Kominiarz umieszcza kulę oraz druciankę zamocowaną na sznurku w środku komina i porusza nimi do góry i na dół. Druciane kolce pozbywają się sadzy, która odrazu osówa się na samo dno. Po czym zostaje stamtąd usunięta przy pomocy drzwiczek rewizyjnych.

Czym jest przegląd komina wentylacyjnego?

Robi się go z wnętrza pomieszczeń, przykładając do kratki wentylacyjnej specjalne narzędzie pomiarowe. Jest ono wyposażone w łożyskowany wiatrak. Siła wciąganego przez kanały powietrza powinna zmusić wiatrak do obrotu, a znajdująca się w nim elektronika mierzy siłę ciągu. W przypadku gdy wartość jest zbyt niska albo wiatraczek pozostaje nieruchomo, oznacza to że przewód jest nieszczelny. Trzeba zlokalizować tego źródło i je usunąć.

Kto wykonuje przegląd kominiarski?

Przeglądy kominiarskie wykonuje przeszkolona osoba – fachowiec naszej firmy. Wcześniej kominiarze regularnie odwiedzali domostwa, snując się od drzwi do drzwi. Z upływem czasu tradycja ta się zatarła a w dzisiejszych czasach trzeba skontaktować się z kominiarzem, aby umówić się na przegląd. Ile kosztuje taki przegląd kominiarski? Skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszelkie pytania. Telefon - 506517306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone