MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Legionowo

Przegląd kominiarski Legionowo

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Legionowo

Przegląd przewodów kominowych w Legionowie? Możemy Ci pomóc.

Mamy w ofercie przegląd komina przeglądy przewodów kominowych przegląd komina.
Przeczytaj naszą ofertę i zostań naszym kolejnym klientem.

Przewody kominowe to część konstrukcyjna występująca w prawie każdym budynku na świecie. Przewody kominowe mają różne typy – wentylacyjne oraz spalinowe. Kominy typu wentylacyjnego są po to aby zagwarantować prawidłową wymianę powietrza w pomieszczeniu. Świeże powietrze dociera z zewnątrz przez okna oraz kanały nawiewne, natomiast wykorzystane zostaje wciągnięte na zewnątrz kominem oraz znajdującymi się w nim siatkami wentylacyjnymi. Kominy spalinowe służą do wyciągania na zewnątrz, wysoko ponad dach zanieczyszczeń powstających w trakcie podgrzewania budynku – gazem lub węglem.

Dlaczego przegląd przewodów kominiarskich jest niezbędny?

Zadaniem tych czynności jest zapewnienie czy przewody kominiarskie wciąż spisują się wydajnie a także rzetelnie robią to, co do nich należy. Często jednak tak nie jest. Przewody kominiarskie czasem tracą przepustowość poprzez różnego rodzaju działań. Czasami w kominach wentylacyjnych zamieszkuje ptactwo. Utrudniają przez to przepływ powietrza, czyniąc komin niesprawnym. W przypadku kominów spalinowych ich niesprawność może wynikać przez nadmiar sadzy, zebranej w przewodach. Jest to naturalnym wynikiem spalania paliw stałych, ale również może być powodem spalania wilgotnego opału (np, drewna). W krótkim czasie sadza jest w stanie oblepić ściany kanału spalinowego, zauważalnie ograniczając jego drożność. W trakcie gdy kanał spalinowy komina jest zatkany, może dojść do kłopotów – zaczadzenia bądź pożaru.

Dlaczego warto nam zaufać?

  • profesjonalizm
  • solidny sprzęt

Działamy na terenie

Obszar naszej działalności to województwo mazowieckie, Legionowo oraz okoliczne miejscowości. Podejmujemy się zleceń również dla klientów z większych odległości, dlatego jeśli tylko masz jakieś wątpliwości nie wahaj się zapytać.

Czym zajmuje się nasza firma

  • roczne przeglądy budowlane
  • przegląd komina
  • konserwacja przewodów kominowych
  • wybiórcze przeglądy budowlane

Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości dzwoń! Odpowiemy jeszcze dzisiaj.

Nasze ostatnie usługi

przegląd kominiarski Wołomin, przegląd przewodów kominowych Nowy Dwór Mazowiecki, przegląd komina Wyszków, przegląd przewodów wentylacyjnych i spalinowych Sochacze, przegląd kanałów spalinowych Legionowo, przegląd kanałów spalinowych Warszawa, inspekcja drożności komina Radom, przegląd drożności komina Ostrów, przegląd przewodów kominowych Ząbki, przegląd kanałów wentylacyjnych Mazowiecka, przegląd kominiarski Ostrołęka, przegląd przewodów wentylacyjnych a także spalinowych Mińsk Mazowiecki, przegląd kanałów wentylacyjnych Kobyłka, inspekcja komina Płońsk

Odpowiedzi na nurtujące pytania:

Jak robi się przegląd komina?

Inspekcje przewodów kominiarskich zaleca się aby były zrobione 2-4 razy rocznie, w zależności od sposobu w jaki budynek jest ogrzewany. Przegląd kominów spalinowych nie może odbyć się bez wejścia na dach oraz przeczyszczeniu przewodów przy pomocy sprzętów kominiarskich – szczotki drucianej, kominiarskiej kuli i innych narzędzi. Kominiarz umieszcza kulę oraz szczotę zamocowaną na lince w środku komina i rytmicznie ją podnosi i opuszcza. Druciane kolce pozbywają się sadzy, która odrazu spada na na dół. Należy ją stamtąd usunąć przy pomocy drzwiczek rewizyjnych.

Przegląd kominiarski kanału wentylacyjnego?

Przeprowadza się go z wnętrza pomieszczeń. Do klatki wentylacyjnej przykłada się specjalistyczne narzędzie mierzące. Narzędzie te posiada łożyskowany wiatrak. Siła zasysanego przez kanały powietrza powinna obracać wiatraczkiem, a wbudowana elektronika zdradzi siłę ciągu. W przypadku gdy ciąg jest zbyt słaby lub wiatrak tkwi w bezruchu, mówi nam to że komin jest niedrożny. Trzeba zlokalizować tego przyczynę i ją usunąć.

Kto robi przegląd komina?

Inspecja kominiarskie może wykonać tylko przeszkolona osoba – fachowiec naszej firmy. Dawniej kominiarze często odwiedzali domostwa, pukając od jednych drzwi do drugich. W wyniku czasu tradycja ta zatraciła się a w teraźniejszości trzeba skontaktować się z odpowiednią firmą, aby umówić się na przegląd kominiarski Legionowo. Czy jest to kosztowne? Zadzwoń do nas i przekonaj się sam. Tel: 506 517 306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone