MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Ząbki

Przegląd kominiarski Ząbki

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Ząbki

Potrzebujesz ludzi zajmujących się konserwacją przewodów kominowych w Ząbkowie? Dobrze się składa.

Sprawdź co mamy w ofercie i zostań naszym kolejnym klientem.

Przewody kominowe to część znajdująca się w praktycznie wszystkich budynkach w naszej strefie klimatycznej. Kominy mają 2 typy – wentylacyjne a także spalinowe. Przewody kominowe wentylacyjne mają zapewnić niezakłóconą wymianę powietrza w pomieszczeniu. Świeże powietrze wlatuje z zewnątrz przez okna lub kanały nawiewne, natomiast wykorzystane zostaje wypchane na zewnątrz przewodem kominiarskim oraz odpowiednimi kratkami wentylacyjnymi. Kominy spalinowe służą do wyprowadzania na zewnątrz, wysoko ponad dach spalin wytworzonych w trakcie ogrzewania pomieszczeń – gazem lub paliwami stałymi.

Z jakiego powodu przegląd kominiarski jest tak ważny?

Zadaniem tych czynności jest sprawdzenie czy komin wciąż spisują się wydajnie a także prawidłowo wykonują swoją pracę. Często jednak tak nie jest. Przewody kominiarskie tracą drożność przez różnych działań. Bardzo często w kominach wentylacyjnych ptaki wiją gniazda. Utrudniają w ten sposób drożność przepływu, sprawiając komin niesprawnym. Jeśli chodzi o kominy spalinowe - problem może wynikać z nadmiaru sadzy, zebranej w przewodach. Jej powstawanie jest naturalnym wynikiem spalania paliw stałych, ale również może być efektem spalania wilgotnego opału, szczególnie drewna. W krótkim czasie sadza może oblepić ściany komina spalinowego, zauważalnie ograniczając jego prześwit. W trakcie gdy kanał spalinowy komina jest zatkany, może dojść do wypadku – zaczadzenia domowników.

Dlaczego warto zaufać naszej firmie?

  • profesjonalizm
  • solidny sprzęt

Gdzie działamy

Główny obszar naszej działalności to Mazowsze, a w szczególności Ząbki oraz okolice. Podejmujemy się zleceń również dla klientów z większych odległości, dlatego jeśli tylko masz jakieś wątpliwości nie wahaj się zapytać.

Nasza oferta

  • okresowy przegląd przewodów kominowych
  • przeglądy budowlane coroczne
  • przegląd komina
  • pięcio letnie przeglądy budowlane

Jeżeli nurtują Cię jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dzwoń! Skontaktujemy się.

Nasze ostatnie realizacje

przegląd kanałów wentylacyjnych Wołomin, przegląd drożności komina Ostrów, przegląd przewodów wentylacyjnych Płock, przegląd komina Piastów, przegląd kanałów spalinowych Marki, przegląd kominiarski Mława, przegląd kanałów wentylacyjnych oraz spalinowych Siedlce, przegląd przewodów kominowych Otwock, inspekcja drożności komina Wyszków, inspekcja komina Mińsk Mazowiecki, przegląd kanałów wentylacyjnych a także spalinowych Ostrołęka, przegląd kominiarski Piaseczno, przegląd przewodów kominowych Sochacze, przegląd kanałów spalinowych Warszawa

Dowiedz się więcej:

Jak wykonuje się przegląd przewodów kominowych?

Inspekcje kominiarskie muszą być przeprowadzone co najmniej dwa razy rocznie, zależnie od sposobu ogrzewania budynku. Przegląd kanałów spalinowych wymaga wejścia na dach i oczyszczeniu kanału przy pomocy sprzętów kominiarskich – drucianej szczotki, kominiarskiej kuli oraz innych narzędzi. Kominiarz umieszcza kulę a także druciankę zamocowaną na sznurze w środku przewodów komina i rytmicznie ją podnosi i opuszcza. Druciane kolce pozbywają się sadzy, która odrazu spada na na dół. Należy ją stamtąd usunąć przez otwór drzwiczek rewizyjnych.

Przegląd kominiarski komina wentylacyjnego?

Przeprowadza się go z środka budynku, przykładając do kratki wentylacyjnej specjalne urządzenie pomiarowe na wysięgniku. Jest ono wyposażone w łożyskowany wiatrak. Moc wciąganego przez komin powietrza powinna zmusić wiatrak do obrotu, a wbudowana elektronika mierzy siłę ciągu. W przypadku gdy ciąg jest zbyt słaby lub wiatrak tkwi w bezruchu, oznacza to że przewód jest niedrożny. Trzeba zlokalizować tego źródło i je zlikwidować.

Kto przeprowadza przegląd kominiarski?

Inspecja kominiarskie powinna wykonywać doświadczona osoba – fachowy kominiarz. Wcześniej kominiarze regularnie odwiedzali domostwa, chodząc od jednych drzwi do drugich. Z czasem tradycja ta zatraciła się i w dzisiejszych czasach trzeba skontaktować się z kominiarzem, aby umówić się na przegląd. Czy jest to kosztowne? Zadzwoń do nas, rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Tel - 506517306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone