MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Otwock

Przegląd kominiarski Otwock

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Otwock

Potrzebujesz specjalistów którzy zajmą się okresowym przeglądem komina w Otwocku? Jesteśmy po to żeby Ci pomóc!

Posiadamy w ofercie przegląd kominiarski przeglądy przewodów kominowych okresowy przegląd przewodów kominowych.
Zapoznaj się z naszą ofertą i zostań naszym kolejnym zadowolonym klientem.

Czekamy na kontakt!
Telefon: 506-517-306
Oferujemy usługi całodobowo
Bądź skontaktuj się mailowo: controlsanit@gmail.com

Przewody kominowe to część konstrukcyjna występująca w prawie wszystkich budynkach w państwie. Kominy dzielą się na dwa typy – wentylacyjne a także spalinowe. Przewody kominowe typu wentylacyjnego są po to aby zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza w budynku. Świeże powietrze wlatuje z zewnątrz przez okna i kanały nawiewne, natomiast wykorzystane jest wyciągane na zewnątrz przewodem kominiarskim i znajdującymi się w nim siatkami wentylacyjnymi. Kominy spalinowe służą do wyprowadzania na zewnątrz, wysoko ponad dach spalin powstałych podczas ocieplania budynku – gazem czy to innym typem paliw.

Dlaczego przegląd komina jest niezbędny?

Zadaniem przeglądu komina jest sprawdzenie czy przewody kominiarskie wciąż spisują się bez zarzutu oraz prawidłowo wykonują swoją pracę. Nie zawsze tak musi być. Przewody kominiarskie czasem tracą przepustowość przez różnych działań. Sporadycznie w kominach wentylacyjnych ptaki wiją gniazda. Zamykają tym samym przepływ powietrza, czyniąc komin zupełnie bezużytecznym. Jeśli chodzi o kominy spalinowe - ich niesprawność może wynikać przez nadmiar sadzy, która zebrała się w przewodzie. Jest to nieodwracalnym wynikiem spalania paliw stałych, ale może również być powodem spalania zbyt wilgotnego opału, szczególnie drewna. Sadza może wtedy prędko oblepić ściany kanału spalinowego, bardzo mocno ograniczając jego prześwit. W trakcie gdy kanał spalinowy przewodów kominowych nie jest drożny, może dojść do kłopotów – zaczadzenia bądź pożaru.

Dlaczego warto zaufać naszej firmie?

  • profesjonalizm
  • sprawdzone metody

Gdzie nas znajdziesz

Głównym obszarem naszej działalności jest województwo mazowieckie, Otwock oraz okoliczne miasta i miejscowości. Natomiast usługi świadczymy dla klientów z całej Polski, dlatego współpracę podejmiemy również z klientami z innych regionów.

Czym zajmuje się nasza firma

Jeśli nurtują Cię jeszcze jakieś wątpliwości dzwoń! Chętnie odpowiemy.

Nasze ostatnie usługi

przegląd kanałów wentylacyjnych Piaseczno, inspekcja drożności komina Sochacze, inspekcja komina Mińsk Mazowiecki, przegląd przewodów spalinowych Żyrardów, przegląd drożności komina Ząbki, przegląd przewodów kominowych Siedlce, przegląd kominiarski Płock, inspekcja komina Nowy Dwór Mazowiecki, przegląd przewodów kominowych Otwock, przegląd kanałów wentylacyjnych Płońsk, przegląd kanałów spalinowych Wołomin, przegląd kominiarski Piastów, przegląd kanałów wentylacyjnych oraz spalinowych Mazowiecka, przegląd kanałów wentylacyjnych oraz spalinowych Pruszków

Dowiedz się więcej:

Jak wykonuje się przegląd przewodów kominowych?

Przeglądy komina zaleca się aby były przeprowadzone co najmniej dwa razy w roku, jest to zależne od sposobu w jaki budynek jest ogrzewany. Przegląd przewodów spalinowych nie może odbyć się bez wejścia na dach i przeczyszczeniu kanału za pomocą narzędzi kominiarskich – drucianej szczotki, kuli oraz innych przyrządów. Kominiarz umieszcza kulę i szczotę zamocowaną na sznurku w środku przewodów komina i rytmicznie ją podnosi i opuszcza. Kolce drucianki zdzierają sadzę, która niezwłocznie osówa się na na dół. Po czym zostaje stamtąd usunięta przy pomocy drzwiczek rewizyjnych.

Przegląd kanału wentylacyjnego?

Robi się go z środka budynku. Do siatki wentylacyjnej montuje się specjalne urządzenie miernicze. Zawiera ono łożyskowany wiatraczek. Moc zasysanego przez komin powietrza powinna obracać wiatraczkiem, a wbudowana elektronika zdradzi siłę ciągu. Jeśli wartość jest zbyt niska lub wiatrak pozostaje nieruchomo, jest to znak że komin jest nieszczelny. Należy znaleźć tego przyczynę i ją zlikwidować.

Kto wykonuje przegląd komina?

Przeglądy komina powinna wykonywać przeszkolona osoba – fachowiec naszej firmy. Dawniej kominiarze regularnie odwiedzali domostwa, chodząc od drzwi do drzwi. Z czasem tradycja ta zatraciła się i w dzisiejszych czasach należy skontaktować się z odpowiednią firmą, w celu umówienia się na przegląd. Ile kosztuje taki przegląd kominiarski? Skontaktuj się z nami, rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Tel: 506-517-306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone