MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Żyrardów

Przegląd kominiarski Żyrardów

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Żyrardów

Potrzebujesz ludzi zajmujących się przeglądem komina w Żyrardowie? Jesteśmy po to aby Ci pomóc.

Sprawdź co mamy w ofercie i zostań naszym klientem.

Czekamy na Twój kontakt!
Telefon: 506517306
Możesz na nas liczyć w każdy dzień tygodnia
Lub napisz: controlsanit@gmail.com

Przewody kominowe to element znajdujący się w praktycznie każdym budynku na świecie. Kominy dzielą się na 2 typy – wentylacyjne i spalinowe. Przewody kominowe wentylacyjne mają zapewnić niezakłóconą cyrkulację powietrza w budynku. Nowe powietrze wlatuje z zewnątrz przez okna oraz kanały nawiewne, natomiast zużyte zostaje wyciągane na zewnątrz przewodem kominiarskim oraz niezbędnymi siatkami wentylacyjnymi. Kominy spalinowe służą do wyciągania na zewnątrz, wysoko ponad dach zanieczyszczeń wytworzonych podczas ogrzewania pomieszczeń – gazem czy to paliwami stałymi.

Czy przegląd kominiarski jest tak ważny?

Zadaniem tych czynności jest sprawdzenie czy kominy dalej działają bez zarzutu oraz prawidłowo wykonują swoją pracę. Często jednak tak nie jest. Przewody kominiarskie tracą przepustowość na skutek różnych czynników. Bardzo często w kominach wentylacyjnych ptactwo robi gniazda. Utrudniają przez to przepływ powietrza, sprawiając komin nieefektywnym. Jeśli chodzi o kominy spalinowe - ich niesprawność może wynikać z nadmiaru sadzy, zebranej w przewodzie. Jest to nieodwracalnym skutkiem spalania paliw stałych, ale również może być efektem spalania zbyt wilgotnego opału, szczególnie drewna. Bardzo szybko sadza może oblepić ściany kanału spalinowego, bardzo mocno ograniczając jego przewiew. Jeśli kanał spalinowy komina nie jest drożny, może dojść do kłopotów – zaczadzenia bądź pożaru.

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

  • jakość
  • solidny sprzęt

Gdzie działamy

Głównym rejonem Polski, na którym działamy są Żyrardów, jak również całe województwo mazowieckie, a także okolice. Podejmujemy się zleceń również dla klientów z większych odległości, dlatego jeśli tylko masz jakieś wątpliwości nie wahaj się zapytać.

W czym możemy Ci pomóc

  • przegląd przewodów kominowych
  • przegląd komina
  • przeglądy budowlane coroczne
  • nadprogramowe przeglądy budowlane

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości zadzwoń! Odpowiemy jeszcze dziś.

Ostatnie realizacj

przegląd kanałów wentylacyjnych Warszawa, przegląd komina Płock, przegląd przewodów kominowych Gordzisk Mazowiecki, przegląd przewodów spalinowych Ostrołęka, przegląd komina Mława, przegląd kominiarski Marki, inspekcja drożności komina Wyszków, przegląd kanałów wentylacyjnych Płońsk, przegląd kanałów spalinowych Mazowiecka, przegląd kominiarski Ciechanów, przegląd przewodów kominowych Piastów, przegląd drożności komina Wołomin, przegląd przewodów wentylacyjnych i spalinowych Legionowo, przegląd przewodów wentylacyjnych oraz spalinowych Piaseczno

Najczęściej zadawane pytania:

Jak robi się przegląd komina?

Przeglądy przewodów kominiarskich powinny byc zrobione dwa lub nawet cztery razy w roku, jest to zależne od sposobu w jaki budynek jest ogrzewany. Przegląd przewodów spalinowych nie może odbyć się bez wejścia na dach oraz udrożnieniu kanału za pomocą sprzętów kominiarskich – szczotki drucianej, kuli i innych przyrządów. Kominiarz umieszcza kulę a także szczotę zamontowaną na lince w środku przewodów komina i porusza nimi do góry i na dół. Druciane kolce pozbywają się sadzy, która potem spada na na dół. Po czym zostaje stamtąd usunięta przez otwór drzwiczek rewizyjnych.

Przegląd kominiarski kanału wentylacyjnego?

Wykonuje się go z wnętrza budynku. Do siatki wentylacyjnej przykłada się specjalne urządzenie mierzące. Zawiera ono łożyskowany wiatrak. Moc zasysanego przez przewody powietrza powinna poruszać wiatraczkiem, a wbudowana elektronika zdradzi siłę ciągu. W przypadku gdy ciąg jest zbyt słaby lub wiatraczek pozostaje nieruchomo, jest to znak że przewód jest niedrożny. Należy znaleźć tego powód i go usunąć.

Kto robi przegląd komina?

Inspecja przewodów komina wykonuje uprawniona do tego osoba – fachowy kominiarz. Dawniej kominiarze regularnie odwiedzali domostwa, snując się od jednych drzwi do drugich. Z czasem tradycja ta zanikła i w dzisiejszych czasach należy skontaktować się z fachowcem, aby umówić się na inspekcję. Ile kosztuje taki przegląd kominiarski? Zadzwoń do nas, rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Kontakt - 506-517-306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone