MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Siedlce

Przegląd kominiarski Siedlce

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Siedlce

Okresowy przegląd komina w Siedlcach? Możemy Ci pomóc!

Oferujemy przegląd komina przeglądy przewodów kominowych okresowy przegląd przewodów kominowych.
Sprawdź nasza ofertę i zostań naszym klientem.

Jeśli tym czego szukasz jest przegląd przewodów kominowych.
Rozwiejemy wszelkie wątpliwości: 506 517 306
Oferujemy usługi całodobowo
Bądź skontaktuj się mailowo: controlsanit@gmail.com

Przewody kominowe to element znajdujący się w prawie wszystkich budynkach na świecie. Kominy dzielą się na różne rodzaje – wentylacyjne i spalinowe. Przewody kominowe typu wentylacyjnego służą aby zapewnić stałą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Nowe powietrze wlatuje z zewnątrz przez okna oraz kanały nawiewne, a wykorzystane zostaje wypchane na zewnątrz przewodem kominiarskim i niezbędnymi kratkami wentylacyjnymi. Kominy spalinowe służą do wyprowadzania na zewnątrz, wysoko ponad dach spalin wytworzonych w trakcie ocieplania pomieszczeń – gazem lub innym typem paliw.

Z jakiego powodu przegląd kominiarski jest wymagany?

Zadaniem przeglądu komina jest sprawdzenie czy przewody kominiarskie dalej działają bez zarzutu i rzetelnie robią to, za co są odpowiedzialne. Niestety nie zawsze tak jest. Kominy tracą siłę poprzez różnych czynników. Zdarza się, że w kominach wentylacyjnych zamieszkuje ptactwo. Utrudniają tym samym drożność przepływu, czyniąc komin nieefektywnym. W przypadku kominów spalinowych niedrożność może wynikać z nadmiaru sadzy, która zebrała się w przewodzie. Jest to naturalnym skutkiem spalania paliw stałych, ale może również być powodem spalania zbyt wilgotnego opału (np, drewna). W krótkim czasie sadza jest w stanie pokryć ściany przewodu spalinowego, znacząco zmniejszając jego prześwit. W przypadku gdy kanał spalinowy przewodów kominowych jest zatkany, może dojść do wypadku – zaczadzenia bądź pożaru.

Dlaczego warto nam zaufać?

  • fachowcy w branży
  • solidny sprzęt

Gdzie działamy

Głównym rejonem Polski, na którym działamy są Siedlce, jak również całe województwo mazowieckie, a także okolice. Natomiast usługi świadczymy dla klientów z całej Polski, dlatego współpracę podejmiemy również z klientami z innych regionów.

Czym zajmuje się nasza firma

  • konserwacja przewodów kominowych
  • przegląd kominiarski
  • roczne przeglądy budowlane
  • nadprogramowe przeglądy budowlane

Jeśli nurtują Cię jakiekolwiek wątpliwości napisz lub zadzwoń! Skontaktujemy się.

Ostatnie realizacj

przegląd komina Otwock, przegląd kominiarski Gordzisk Mazowiecki, przegląd przewodów wentylacyjnych Marki, przegląd przewodów wentylacyjnych oraz spalinowych Wyszków, przegląd kanałów wentylacyjnych i spalinowych Mazowiecka, przegląd przewodów kominowych Kobyłka, przegląd przewodów kominowych Siedlce, przegląd kanałów spalinowych Płońsk, przegląd drożności komina Radom, przegląd przewodów spalinowych Mława, inspekcja komina Sochacze, przegląd kominiarski Ostrów, przegląd drożności komina Żyrardów, przegląd kanałów wentylacyjnych Piastów

Dowiedz się więcej:

Jak wykonuje się przegląd komina?

Przeglądy kominiarskie muszą być zrobione co najmniej dwa razy w roku, zależnie od sposobu w jaki budynek jest ogrzewany. Przegląd kominów spalinowych polega na wejściu na dach i wyczyszczeniu kanału przy pomocy narzędzi kominiarskich – drucianej szczotki, kominiarskiej kuli oraz innych narzędzi. Kominiarz wprowadza kulę oraz druciankę zamocowaną na sznurze w środku komina i rytmicznie ją podnosi i opuszcza. Druciane kolce pozbywają się sadzy, która odrazu spada na samo dno. Należy ją stamtąd usunąć przy pomocy drzwiczek rewizyjnych.

Czym jest przegląd komina wentylacyjnego?

Robi się go z wnętrza pomieszczeń, przykładając do siatki wentylacyjnej specjalistyczne narzędzie mierzące. Jest ono wyposażone w łożyskowany wiatrak. Siła wciąganego przez komin powietrza powinna obracać wiatraczkiem, a znajdująca się w nim elektronika zmierzy siłę ciągu. Jeśli wartość jest zbyt niska albo wiatraczek tkwi w bezruchu, mówi nam to że przewód jest niedrożny. Należy znaleźć tego źródło i je zlikwidować.

Kto powinien wykonywać przegląd komina?

Przeglądy kominiarskie może wykonać tylko uprawniona do tego osoba – kominiarz. Dawniej kominiarze często odwiedzali domostwa, pukając od jednych drzwi do drugich. Z czasem tradycja ta się zatarła a w teraźniejszości trzeba zadzwonić do zakładu kominiarskiego, w celu umówienia się na przegląd. Ile kosztuje taki przegląd kominiarski? Zadzwoń do nas i przekonaj się sam. Kontakt - 506 517 306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone