MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Ciechanów

Przegląd kominiarski Ciechanów

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Ciechanów

Konserwacja przewodów kominowych w Ciechanowie? Dobrze się składa.

Posiadamy w ofercie przegląd komina okresowy przegląd przewodów kominowych przegląd kominiarski.
Zapoznaj się z naszą ofertą i zostań naszym klientem.

Komin to część konstrukcyjna występująca w niemal każdym budynku na świecie. Przewody kominowe dzielą się na 2 rodzaje – wentylacyjne i spalinowe. Przewody kominowe wentylacyjne są po to aby zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Wymieniane powietrze wlatuje z zewnątrz przez okna oraz kanały nawiewne, natomiast zanieczyszczone zostaje wciągnięte na zewnątrz przewodem kominiarskim oraz niezbędnymi kratkami wentylacyjnymi. Zadaniem kominów spalinowych jest wyprowadzenie na zewnątrz, wysoko ponad dach spalin powstających w trakcie ocieplania budynku – gazem lub innym typem paliw.

Skontaktuj się już dziś!
Działamy 24/7
Telefon: 506-517-306
Lub napisz: controlsanit@gmail.com

Z jakiego powodu przegląd przewodów kominiarskich jest wymagany?

Zadaniem przeglądu kominiarskiego jest zapewnienie czy komin dalej spisują się wydajnie i prawidłowo wykonują swoją pracę. Niestety nie zawsze tak jest. Kominy tracą przepustowość na skutek różnych czynników. Zdarza się, że w kominach wentylacyjnych ptactwo robi gniazda. Zamykają tym przepływ powietrza, sprawiając komin zupełnie bezużytecznym. W przypadku kominów spalinowych niesprawność często wynika przez nadmiar sadzy, która zebrała się w przewodzie. Jest to nieodwracalnym wynikiem spalania paliw stałych, ale może również być efektem spalania wilgotnego opału, szczególnie drewna. Sadza może wtedy prędko pokryć ściany przewodu spalinowego, zauważalnie zmniejszając jego drożność. Jeśli kanał spalinowy komina jest niedrożny, może dojść do kłopotów – zaczadzenia domowników.

Dlaczego warto nas wybrać?

  • fachowcy w branży
  • solidny sprzęt

Zasięg naszej działalności

Główny obszar naszej działalności to Mazowsze, a w szczególności Ciechanów oraz okolice. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany, zapoznaj się z ofertą i skontaktuj się niezwłocznie.

Co możemy zrobić za Ciebie

  • przeglądy budowlane coroczne
  • przegląd kominiarski
  • przegląd przewodów kominowych
  • przeglądy budowlane pięcio roczne

Jeżeli nurtują Cię jakiekolwiek pytania lub wątpliwości napisz lub zadzwoń! Odpowiemy jeszcze dzisiaj.

Ostatnie realizacj

przegląd kanałów wentylacyjnych a także spalinowych Wyszków, przegląd komina Gordzisk Mazowiecki, przegląd przewodów kominowych Ostrołęka, inspekcja drożności komina Mińsk Mazowiecki, przegląd kanałów wentylacyjnych a także spalinowych Płońsk, przegląd drożności komina Mazowiecka, przegląd kanałów spalinowych Siedlce, przegląd przewodów wentylacyjnych Pruszków, przegląd kominiarski Legionowo, przegląd kominiarski Marki, przegląd kanałów wentylacyjnych Warszawa, przegląd komina Radom, przegląd przewodów spalinowych Ząbki, przegląd przewodów kominowych Ostrów

Odpowiedzi na nurtujące pytania:

Jak robi się przegląd kominiarski?

Przeglądy komina zaleca się aby były przeprowadzone co najmniej dwa razy rocznie, zależnie od sposobu ogrzewania budynku. Przegląd kanałów spalinowych nie może odbyć się bez wejścia na dach oraz oczyszczeniu kanału przy pomocy sprzętów kominiarskich – drucianej szczotki, kuli a także innych sprzętów. Kominiarz umieszcza kulę i szczotę zamocowaną na linie w środku komina i porusza nimi do góry i na dół. Kolce drucianki zdzierają sadzę, która potem osówa się na na dół. Należy ją stamtąd usunąć za pomocą drzwiczek rewizyjnych.

Przegląd kominiarski komina wentylacyjnego?

Przeprowadza się go z wnętrza pomieszczeń. Do klatki wentylacyjnej przykłada się specjalistyczne urządzenie miernicze. Narzędzie te posiada łożyskowany wiatrak. Moc zasysanego przez przewody powietrza powinna wprawić wiatraczek w ruch, a znajdująca się w nim elektronika mierzy siłę ciągu. Jeśli ciąg jest zbyt niski albo wiatrak tkwi w bezruchu, mówi nam to że przewód jest nieszczelny. Należy znaleźć tego źródło i je usunąć.

Kto powinien wykonywać przegląd komina?

Przeglądy kominiarskie wykonuje doświadczona osoba – fachowy kominiarz. Wcześniej kominiarze regularnie odwiedzali domostwa, snując się od jednych drzwi do drugich. Z upływem czasu tradycja ta zanikła a w teraźniejszości należy skontaktować się z kominiarzem, aby umówić się na inspekcję. Czy jest to kosztowne? Zadzwoń do nas, rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Kontakt: 506-517-306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone