MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Pruszków

Przegląd kominiarski Pruszków

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Pruszków

Potrzebujesz ludzi którzy zajmą się konserwacją kominiarskim w Pruszkowie? Jesteśmy po to aby Ci pomóc!

Posiadamy w ofercie przegląd kominiarski przeglądy przewodów kominowych przegląd kominiarski.
Zapoznaj się z naszą ofertą i zostań naszym kolejnym klientem.

Komin to część znajdująca się w prawie wszystkich budynkach na świecie. Kominy mają 2 typy – wentylacyjne a także spalinowe. Kominy typu wentylacyjnego są po to aby umożliwić odpowiednią wymianę powietrza w budynku. Wymieniane powietrze wlatuje z zewnątrz przez okna oraz kanały nawiewne, natomiast wykorzystane jest wyciągane na zewnątrz przewodem kominiarskim i odpowiednimi kratkami wentylacyjnymi. Kominy spalinowe służą do wyciągania na zewnątrz, wysoko ponad dach spalin powstałych podczas ocieplania budynku – gazem czy to węglem.

Z jakiego powodu przegląd komina jest niezbędny?

Zadaniem przeglądu komina jest zapewnienie czy kominy dalej działają wydajnie i prawidłowo wykonują swoją pracę. Nie zawsze tak musi być. Kominy mogą tracić przepustowość przez różnych działań. Sporadycznie w kominach wentylacyjnych ptaki wiją gniazda. Uniemożliwiają tym drożność przepływu, stwarzając komin zupełnie bezużytecznym. W przypadku kominów spalinowych niesprawność może wynikać z nadmiaru sadzy, która zebrała się w przewodzie. Jest to nieodwracalnym wynikiem spalania paliw stałych, ale może również być powodem spalania wilgotnego opału (np, drewna). W krótkim czasie sadza może oblepić ściany przewodu spalinowego, bardzo mocno zmniejszając jego przewiew. W trakcie gdy kanał spalinowy przewodów kominowych jest niedrożny, może dojść do wypadku – zaczadzenia bądź pożaru.

Zadzwoń do nas teraz.
Działamy całą dobę
Zadzwoń do nas: 506517306
Bądź skontaktuj się mailowo: controlsanit@gmail.com

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

  • fach w ręku
  • solidny sprzęt

Tutaj działamy

Obszar naszej działalności to województwo mazowieckie, przegląd kominiarski Pruszków oraz okoliczne miejscowości. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany, zapoznaj się z ofertą i skontaktuj się niezwłocznie.

Czym się zajmujemy

  • przegląd kominiarski
  • coroczne przeglądy budowlane
  • przeglądy przewodów kominowych

Działamy wydajnie i sprawnie w branży konserwacji kominiarskich.

Nasze ostatnie realizacje

przegląd drożności komina Ząbki, przegląd przewodów wentylacyjnych i spalinowych Piastów, przegląd przewodów wentylacyjnych Żyrardów, inspekcja drożności komina Warszawa, przegląd kanałów wentylacyjnych Siedlce, przegląd przewodów spalinowych Kobyłka, przegląd kominiarski Płock, przegląd kominiarski Mazowiecka, przegląd przewodów kominowych Legionowo, inspekcja komina Wołomin, przegląd przewodów kominowych Otwock, przegląd kanałów wentylacyjnych oraz spalinowych Mińsk Mazowiecki, przegląd kanałów spalinowych Płońsk, przegląd komina Radom

Nasi klienci najczęściej pytają o:

Jak wykonuje się przegląd komina?

Przeglądy przewodów kominiarskich powinny byc przeprowadzone od 2 do 4 razy w roku, w zależności od sposobu w jaki budynek jest ogrzewany. Przegląd kominów spalinowych wiąże się z wejściem na dach oraz przeczyszczeniu kanału za pomocą narzędzi kominiarskich – drucianki, kuli kominiarskiej i innych przyrządów. Kominiarz umieszcza kulę a także szczotę zamontowaną na linie w środku przewodów komina i rytmicznie ją podnosi i opuszcza. Kolce drucianki przesuwając się po ścianach kanału, zdzierają z niego sadzę, która odrazu spada na na dół. Po czym zostaje stamtąd usunięta przez otwór drzwiczek rewizyjnych.

Przegląd kominiarski komina wentylacyjnego?

Robi się go z środka pomieszczeń. Do klatki wentylacyjnej przykłada się specjalistyczne urządzenie pomiarowe. Zawiera ono łożyskowany wiatrak. Siła zasysanego przez przewody powietrza powinna obracać wiatraczkiem, a dodatkowa elektronika zdradzi siłę ciągu. W przypadku gdy wartość jest zbyt niska albo wiatrak tkwi w bezruchu, oznacza to że komin jest nieszczelny. Trzeba odkryć tego źródło i je usunąć.

Kto wykonuje przegląd komina?

Przeglądy przewodów komina powinna wykonywać doświadczona osoba – kominiarz. Kiedyś kominiarze często odwiedzali domostwa, chodząc od jednych drzwi do drugich. Z upływem czasu tradycja ta zanikła a dziś należy zadzwonić do zakładu kominiarskiego, aby umówić się na inspekcję. Ile kosztuje taki przegląd kominiarski? Zadzwoń do nas, odpowiemy na wszelkie pytania. Tel: 506517306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone