MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski

Przegląd kominiarski

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski

Chcesz zrobić konserwację kominiarski? Zrobimy wszystko aby Ci pomóc.

Posiadamy w ofercie przegląd kominiarski konserwacja przewodów kominowych przegląd kominiarski.
Przeczytaj naszą ofertę i zostań naszym kolejnym zadowolonym klientem.

Jeśli tym czego szukasz jest konserwacja komina.
Czekamy na Twój telefon: 506-517-306
Oferujemy usługi całodobowo
Bądź skontaktuj się mailowo: controlsanit@gmail.com

Przewody kominowe to część znajdująca się w praktycznie wszystkich budynkach w naszej strefie klimatycznej. Przewody kominowe mają różne rodzaje – wentylacyjne oraz spalinowe. Przewody kominowe typu wentylacyjnego mają za zadanie zagwarantować niezakłóconą cyrkulację powietrza w budynku. Wymieniane powietrze przychodzi z zewnątrz przez okna oraz kanały nawiewne, a zanieczyszczone jest wciągnięte na zewnątrz kominem oraz odpowiednimi siatkami wentylacyjnymi. Zadaniem kominów spalinowych jest wyprowadzenie na zewnątrz, wysoko ponad dach zanieczyszczeń powstających podczas ocieplania budynku – gazem lub paliwami stałymi.

Czy przegląd komina jest niezbędny?

Zadaniem tych czynności jest zapewnienie czy przewody kominiarskie nadal spisują się bez zarzutu a także rzetelnie robią to, co do nich należy. Często jednak tak nie jest. Przewody kominiarskie tracą przepustowość poprzez różnego rodzaju czynników. Często w kominach wentylacyjnych zamieszkuje ptactwo. Utrudniają tym samym drożność przepływu, stwarzając komin niesprawnym. W przypadku kominów spalinowych ich niesprawność często wynika z nadmiaru sadzy, zebranej w przewodzie. Jest to nieodwracalnym skutkiem spalania paliw stałych, ale może również być skutkiem spalania wilgotnego opału, szczególnie drewna. Sadza jest w stanie wtedy prędko oblepić ściany komina spalinowego, zauważalnie ograniczając jego prześwit. W trakcie gdy kanał spalinowy przewodów kominowych jest zatkany, może dojść do kłopotów – zaczadzenia bądź pożaru.

Dlaczego warto nam zaufać?

  • fach w ręku
  • solidny sprzęt

Nasza oferta

  • roczne przeglądy budowlane
  • przeglądy przewodów kominowych
  • przegląd kominiarski
  • przeglądy budowlane 5-cio roczne

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania zadzwoń! Skontaktujemy się.

Wykonane przez nas prace

inspekcja drożności komina Ostrów, inspekcja drożności komina Piastów, przegląd kominiarski Kobyłka, przegląd przewodów spalinowych Ostrołęka, przegląd kanałów spalinowych Warszawa, przegląd kominiarski Pruszków, przegląd przewodów wentylacyjnych i spalinowych Ząbki, przegląd komina Płońsk, przegląd przewodów wentylacyjnych Płock, przegląd przewodów kominowych Piaseczno, przegląd kanałów wentylacyjnych i spalinowych Gordzisk Mazowiecki, przegląd przewodów wentylacyjnych Ciechanów, przegląd komina Wołomin, przegląd przewodów kominowych Radom

Nasi klienci najczęściej pytają o:

Jak robi się przegląd przewodów kominowych?

Inspekcje kominiarskie powinny byc zrobione dwa lub nawet cztery razy w roku, w zależności od sposobu ogrzewania budynku. Przegląd przewodów spalinowych polega na wejściu na dach oraz udrożnieniu kanału przy pomocy sprzętów kominiarskich – drucianej szczotki, kominiarskiej kuli i innych sprzętów. Kominiarz umieszcza kulę i szczotę zamontowaną na sznurku w środku przewodów komina i rytmicznie ją podnosi i opuszcza. Kolce drucianki zdzierają sadzę, która niezwłocznie osówa się na na dół. Należy ją stamtąd usunąć przez otwór drzwiczek rewizyjnych.

Czym jest przegląd komina wentylacyjnego?

Wykonuje się go z wnętrza budynku. Do siatki wentylacyjnej montuje się specjalistyczne narzędzie pomiarowe na wysięgniku. Narzędzie te posiada łożyskowany wiatraczek. Moc wciąganego przez przewody powietrza powinna poruszać wiatraczkiem, a wbudowana elektronika mierzy siłę ciągu. W przypadku gdy ciąg jest zbyt niski albo wiatraczek tkwi w bezruchu, oznacza to że przewód jest nieszczelny. Należy zlokalizować tego powód i go zlikwidować.

Kto wykonuje przegląd komina?

Inspecja komina powinna wykonywać przeszkolona osoba – fachowy kominiarz. Wcześniej kominiarze często odwiedzali domostwa, pukając od jednych drzwi do drugich. Po czasie tradycja ta zatraciła się a w dzisiejszych czasach należy skontaktować się z odpowiednią firmą, aby umówić się na inspekcję. Ile kosztuje taki przegląd kominiarski? Skontaktuj się z nami, rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Tel - 506 517 306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone