MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Piaseczno

Przegląd kominiarski Piaseczno

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Piaseczno

Potrzebujesz ludzi którzy zajmą się przeglądem przewodów kominowych w Piasecznie? Spełnimy Twoje oczekiwania!

Zapewniamy przegląd komina przeglądy przewodów kominowych przeglądy przewodów kominowych.
Sprawdź nasza ofertę i zostań naszym kolejnym zadowolonym klientem.

Poszukujesz specjalistów którzy zajmą się konserwacją komina?
Czekamy na kontakt: 506517306
Działamy całą dobę
Lub napisz: controlsanit@gmail.com

Komin to część znajdująca się w prawie każdym budynku na świecie. Przewody kominowe mają 2 rodzaje – wentylacyjne a także spalinowe. Kominy wentylacyjne służą aby zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza w budynku. Wymieniane powietrze wlatuje z zewnątrz przez okna oraz kanały nawiewne, natomiast zanieczyszczone jest wyciągane na zewnątrz przewodem kominiarskim i odpowiednimi siatkami wentylacyjnymi. Zadaniem kominów spalinowych jest wyprowadzenie na zewnątrz, wysoko ponad dach zanieczyszczeń powstających podczas podgrzewania pomieszczeń – gazem lub innym typem paliw.

Dlaczego przegląd komina jest niezbędny?

Zadaniem tych czynności jest upewnienie się czy przewody kominiarskie dalej działają bez zarzutu oraz prawidłowo wykonują swoją pracę. Nie zawsze tak musi być. Kominy mogą tracić drożność przez różnych działań. Często w kominach wentylacyjnych ptactwo robi gniazda. Utrudniają przez to drożność przepływu, sprawiając komin niesprawnym. Jeśli chodzi o kominy spalinowe - niedrożność może wynikać przez nadmiar sadzy, zalegającej w przewodach. Jest to naturalnym wynikiem spalania paliw stałych, ale może również być skutkiem spalania wilgotnego opału, szczególnie drewna. Bardzo szybko sadza może oblepić ściany komina spalinowego, bardzo mocno zmniejszając jego drożność. W przypadku gdy kanał spalinowy komina jest zatkany, może dojść do kłopotów – zaczadzenia bądź pożaru.

Dlaczego warto nam zaufać?

  • profesjonalizm
  • sprawdzony sprzęt

Gdzie nas znajdziesz

Obszar naszej działalności to województwo mazowieckie, Piaseczno oraz okoliczne miejscowości. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany, zapoznaj się z ofertą i skontaktuj się niezwłocznie.

Czym się zajmujemy

  • przegląd kominiarski
  • przeglądy przewodów kominowych
  • przeglądy budowlane roczne
  • nadprogramowe przeglądy budowlane

Pracujemy wydajnie i sprawnie w branży przeglądów kominiarskich.

Nasze ostatnie realizacje

przegląd drożności komina Warszawa, inspekcja drożności komina Sochacze, przegląd kominiarski Nowy Dwór Mazowiecki, inspekcja komina Wołomin, przegląd kanałów spalinowych Płońsk, przegląd przewodów wentylacyjnych Pruszków, przegląd przewodów wentylacyjnych Gordzisk Mazowiecki, przegląd kominiarski Kobyłka, przegląd kanałów wentylacyjnych i spalinowych Marki, przegląd przewodów spalinowych Piastów, przegląd przewodów kominowych Mazowiecka, przegląd przewodów wentylacyjnych i spalinowych Żyrardów, przegląd komina Ostrołęka, przegląd przewodów kominowych Ostrów

Dowiedz się więcej:

Jak wykonuje się przegląd przewodów kominowych?

Inspekcje komina muszą być zrobione co najmniej dwa razy w roku, zależnie od sposobu w jaki budynek jest ogrzewany. Przegląd kominów spalinowych wiąże się z wejściem na dach i oczyszczeniu przewodów za pomocą narzędzi kominiarskich – drucianki, kominiarskiej kuli oraz innych przyrządów. Kominiarz umieszcza kulę oraz szczotkę zamontowaną na sznurku w środku przewodów komina i porusza nimi do góry i na dół. Kolce drucianki zdzierają sadzę, która odrazu spada na na dół. Należy ją stamtąd usunąć przy pomocy drzwiczek rewizyjnych.

Czym jest przegląd komina wentylacyjnego?

Wykonuje się go z środka pomieszczeń. Do siatki wentylacyjnej montuje się specjalne urządzenie mierzące. Zawiera ono łożyskowany wiatraczek. Siła zasysanego przez przewody powietrza powinna poruszać wiatraczkiem, a znajdująca się w nim elektronika mierzy siłę ciągu. Jeśli ciąg jest zbyt niski lub wiatraczek tkwi w bezruchu, jest to znak że przewód jest nieszczelny. Trzeba znaleźć tego źródło i je zlikwidować.

Kto powinien wykonywać przegląd komina?

Przegląd kominiarski Piaseczno może wykonać tylko odpowiednia osoba – fachowiec naszej firmy. Kiedyś kominiarze regularnie odwiedzali domostwa, snując się od jednych drzwi do drugich. Z czasem tradycja ta zanikła i w teraźniejszości należy dzwonić do zakładu kominiarskiego, aby umówić się na inspekcję. Czy jest to kosztowne? Skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszelkie pytania. Telefon: 506-517-306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone