MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Ostrołęka

Przegląd kominiarski Ostrołęka

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Ostrołęka

Potrzebujesz fachowców którzy zajmą się okresowym przeglądem kominiarskim w Ostrołęce? Nasza firma powstała z myslą o Tobie!

Sprawdź co mamy w ofercie i zostań naszym kolejnym zadowolonym klientem.

Przewody kominowe to element znajdujący się w niemal wszystkich budynkach w naszej strefie klimatycznej. Kominy dzielą się na różne rodzaje – wentylacyjne i spalinowe. Kominy typu wentylacyjnego mają zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Nowe powietrze dociera z zewnątrz przez okna oraz kanały nawiewne, natomiast wykorzystane jest wyciągane na zewnątrz przewodem kominiarskim oraz niezbędnymi siatkami wentylacyjnymi. Zadaniem kominów spalinowych jest wyciąganie na zewnątrz, wysoko ponad dach zanieczyszczeń wytworzonych w trakcie ogrzewania pomieszczeń – gazem czy to węglem.

Czy przegląd komina jest niezbędny?

Zadaniem tych czynności jest zapewnienie czy przewody kominiarskie nadal spisują się dobrze a także prawidłowo wykonują swoją pracę. Nie zawsze tak musi być. Kominy mogą tracić drożność z winy różnych czynników. Zdarza się, że w kominach wentylacyjnych zadomawia się ptactwo. Utrudniają przez to przepływ powietrza, czyniąc komin nieefektywnym. Jeśli chodzi o kominy spalinowe - niesprawność często wynika z nadmiaru sadzy, zebranej w przewodzie. Jest to nieodwracalnym wynikiem spalania paliw stałych, ale może również być efektem spalania wilgotnego opału (np, drewna). Bardzo szybko sadza jest w stanie oblepić ściany komina spalinowego, bardzo mocno ograniczając jego drożność. W przypadku gdy kanał spalinowy przewodów kominowych jest zatkany, może dojść do prawdziwej tragedii – zaczadzenia bądź pożaru.

Dlaczego warto nas wybrać?

  • solidność
  • sprawdzone metody

Działamy na terenie

Głównym obszarem naszej działalności jest województwo mazowieckie, Ostrołęka oraz okoliczne miasta i miejscowości. Podejmujemy się zleceń również dla klientów z większych odległości, dlatego jeśli tylko masz jakieś wątpliwości nie wahaj się zapytać.

W czym jesteśmy w stanie Ci pomóc

  • przegląd przewodów kominowych
  • przeglądy budowlane coroczne
  • przegląd komina
  • 5cio letnie przeglądy budowlane

Funkcjonujemy wydajnie i profesjonalnie w branży konserwacji przewodów kominowych.

Wykonane przez nas prace

przegląd przewodów kominowych Mława, przegląd kominiarski Siedlce, przegląd kanałów wentylacyjnych Piaseczno, przegląd przewodów wentylacyjnych a także spalinowych Legionowo, przegląd kominiarski Kobyłka, przegląd komina Płock, inspekcja drożności komina Radom, przegląd kanałów spalinowych Mazowiecka, przegląd przewodów wentylacyjnych Wyszków, przegląd drożności komina Piastów, przegląd kanałów spalinowych Płońsk, inspekcja komina Pruszków, przegląd kanałów wentylacyjnych oraz spalinowych Żyrardów, przegląd przewodów kominowych Ciechanów

Najczęściej zadawane pytania:

Jak poprawnie wygląda przegląd przewodów kominowych?

Przeglądy kominiarskie zaleca się aby były przeprowadzone dwa lub nawet cztery razy rocznie, w zależności od sposobu w jaki budynek jest ogrzewany. Przegląd kanałów spalinowych nie może odbyć się bez wejścia na dach oraz przeczyszczeniu przewodów za pomocą sprzętów kominiarskich – drucianki, kuli oraz innych sprzętów. Kominiarz wprowadza kulę oraz szczotkę zamontowaną na sznurze w środku przewodów komina i porusza nimi do góry i na dół. Druciane kolce przesuwając się po ścianach kanału, zbierają z niego sadzę, która swobodnie spada na na dół. Należy ją stamtąd usunąć przez otwór drzwiczek rewizyjnych.

Przegląd komina wentylacyjnego?

Wykonuje się go z wnętrza pomieszczeń. Do siatki wentylacyjnej przykłada się specjalne narzędzie mierzące. Narzędzie te posiada łożyskowany wiatraczek. Siła wciąganego przez kanały powietrza powinna wprawić wiatraczek w ruch, a znajdująca się w nim elektronika mierzy siłę ciągu. Jeśli wartość jest zbyt niska albo wiatraczek tkwi w bezruchu, mówi nam to że przewód jest nieszczelny. Trzeba znaleźć tego przyczynę i ją zlikwidować.

Kto wykonuje przegląd komina?

Inspecja przewodów komina powinna wykonywać przeszkolona osoba – fachowy kominiarz. Wcześniej kominiarze często odwiedzali domostwa, chodząc od drzwi do drzwi. Po czasie tradycja ta zanikła i dziś trzeba skontaktować się z fachowcem, w celu umówienia się na przegląd. Jak dużo to kosztuje? Skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszelkie pytania. Kontakt: 506-517-306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone