MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Sochaczew

Przegląd kominiarski Sochaczew

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Sochaczew

Potrzebujesz firmy działającej w branży przeglądów kominów w Sochaczewie? U nas znajdziesz wszystko czego szukasz.

Sprawdź co mamy do zaoferowania i zostań naszym zadowolonym klientem.

Komin to element konstrukcyjny występujący w praktycznie każdym budynku na świecie. Kominy dzielą się na 2 typy – wentylacyjne oraz spalinowe. Kominy wentylacyjne służą aby zagwarantować prawidłową wymianę powietrza w budynku. Nowe powietrze przychodzi z zewnątrz przez okna lub kanały nawiewne, natomiast wykorzystane zostaje wypchane na zewnątrz kominem oraz odpowiednimi kratkami wentylacyjnymi. Kominy spalinowe służą do wyprowadzania na zewnątrz, wysoko ponad dach spalin powstających podczas ocieplania budynku – gazem czy to węglem.

Czy przegląd kominiarski jest niezbędny?

Zadaniem tych czynności jest zapewnienie czy kominy dalej spisują się wydajnie a także prawidłowo robią to, co do nich należy. Niestety nie zawsze tak jest. Przewody kominiarskie czasem tracą przepustowość przez różnych działań. Sporadycznie w kominach wentylacyjnych ptactwo robi gniazda. Uniemożliwiają przez to przepływ powietrza, stwarzając komin niesprawnym. W przypadku kominów spalinowych niesprawność może wynikać z nadmiaru sadzy, zebranej w przewodzie. Jej powstawanie jest naturalnym wynikiem spalania paliw stałych, ale może również być powodem spalania wilgotnego opału (np, drewna). W krótkim czasie sadza jest w stanie oblepić ściany przewodu spalinowego, bardzo mocno zmniejszając jego prześwit. W trakcie gdy kanał spalinowy komina jest zatkany, może dojść do prawdziwej tragedii – zaczadzenia domowników.

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

  • fach w ręku
  • sprawdzony sprzęt

Działamy na terenie

Głównym rejonem Polski, na którym działamy są Sochaczew, jak również całe województwo mazowieckie, a także okolice. Natomiast usługi świadczymy dla klientów z całej Polski, dlatego współpracę podejmiemy również z klientami z innych regionów.

Jakie sprawy możemy załatwić za Ciebie

  • przeglądy przewodów kominowych
  • roczne przeglądy budowlane
  • przegląd komina
  • nadprogramowe przeglądy budowlane

Jeśli masz jakiekolwiek pytania zadzwoń natychmiast! Odpowiemy jeszcze dzisiaj.

Ostatnie realizacj

przegląd przewodów kominowych Legionowo, przegląd kanałów wentylacyjnych Warszawa, przegląd kanałów spalinowych Mińsk Mazowiecki, przegląd kominiarski Gordzisk Mazowiecki, inspekcja komina Nowy Dwór Mazowiecki, przegląd drożności komina Żyrardów, przegląd przewodów kominowych Radom, przegląd przewodów wentylacyjnych i spalinowych Sochacze, przegląd przewodów spalinowych Ostrów, przegląd przewodów wentylacyjnych Piastów, przegląd drożności komina Wołomin, inspekcja komina Płońsk, przegląd kominiarski Ząbki, przegląd kanałów wentylacyjnych a także spalinowych Ciechanów

Najczęściej zadawane pytania:

Jak powinien wyglądać przegląd przewodów kominowych?

Przeglądy komina powinny byc wykonywane co najmniej dwa razy rocznie, zależnie od sposobu w jaki budynek jest ogrzewany. Przegląd przewodów spalinowych wiąże się z wejściem na dach i oczyszczeniu kanału przy pomocy sprzętów kominiarskich – drucianki, kominiarskiej kuli a także innych przyrządów. Kominiarz umieszcza kulę oraz druciankę zamontowaną na sznurze w środku komina i porusza nimi do góry i na dół. Kolce drucianki zdzierają sadzę, która swobodnie spada na samo dno. Należy ją stamtąd usunąć za pomocą drzwiczek rewizyjnych.

Przegląd kominiarski kanału wentylacyjnego?

Robi się go z wnętrza budynku. Do klatki wentylacyjnej przykłada się specjalne narzędzie mierzące. Jest ono wyposażone w łożyskowany wiatrak. Moc zasysanego przez komin powietrza powinna obracać wiatraczkiem, a wbudowana elektronika zdradzi siłę ciągu. Jeśli wartość jest zbyt niska lub wiatraczek tkwi w bezruchu, mówi nam to że komin jest niedrożny. Trzeba zlokalizować tego źródło i je usunąć.

Kto robi przegląd komina?

Przeglądy przewodów komina może wykonać tylko odpowiednia osoba – fachowiec naszej firmy. Kiedyś kominiarze regularnie odwiedzali domostwa, snując się od drzwi do drzwi. Z upływem czasu tradycja ta zatraciła się i dziś trzeba dzwonić do zakładu kominiarskiego, w celu umówienia się na przegląd. Jak dużo to kosztuje? Skontaktuj się z nami, rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Telefon - 506 517 306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone