MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Warszawa

Przegląd kominiarski Warszawa

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Warszawa

Potrzebujesz ludzi zajmujących się okresowym przeglądem przewodów kominowych w Warszawie? Nasza firma powstała po to aby Ci pomóc.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Komin to część znajdująca się w prawie każdym budynku w naszej strefie klimatycznej. Kominy mają dwa typy – wentylacyjne i spalinowe. Kominy typu wentylacyjnego służą aby umożliwić prawidłową cyrkulację powietrza w budynku. Nowe powietrze dociera z zewnątrz przez okna i kanały nawiewne, a wykorzystane zostaje wyciągane na zewnątrz przewodem kominiarskim oraz niezbędnymi siatkami wentylacyjnymi. Kominy spalinowe służą do wyprowadzania na zewnątrz, wysoko ponad dach zanieczyszczeń wytworzonych podczas ogrzewania pomieszczeń – gazem czy to innym typem paliw.

Szukasz fachowców którzy zajmą się przeglądem komina?
Zadzwoń teraz: 506517306
Działamy 24/7
Napisz: controlsanit@gmail.com

Dlaczego przegląd kominiarski jest wymagany?

Zadaniem tych czynności jest zapewnienie czy przewody kominiarskie dalej spisują się wydajnie a także rzetelnie robią to, za co są odpowiedzialne. Często jednak tak nie jest. Kominy tracą drożność przez różnych czynników. Bardzo często w kominach wentylacyjnych ptactwo robi gniazda. Utrudniają w ten sposób przepływ powietrza, stwarzając komin nieefektywnym. W przypadku kominów spalinowych ich niesprawność często wynika z nadmiaru sadzy, zebranej w przewodach. Jej powstawanie jest nieodwracalnym wynikiem spalania paliw stałych, ale może również być powodem spalania wilgotnego opału (np, drewna). Sadza jest w stanie wtedy w krótkim czasie oblepić ściany przewodu spalinowego, bardzo mocno ograniczając jego prześwit. W przypadku gdy kanał spalinowy komina jest niedrożny, może dojść do prawdziwej tragedii – zaczadzenia domowników.

Dlaczego warto zaufać naszej firmie?

  • fach w ręku
  • solidny sprzęt

Gdzie nas znajdziesz

Głównym obszarem naszej działalności jest województwo mazowieckie, Warszawa oraz okoliczne miasta i miejscowości. Podejmujemy się zleceń również dla klientów z większych odległości, dlatego jeśli tylko masz jakieś wątpliwości nie wahaj się zapytać.

Jakie sprawy możemy załatwić za Ciebie

  • przegląd kominiarski
  • roczne przeglądy budowlane
  • przegląd przewodów kominowych
  • pięcio roczne przeglądy budowlane

Jeśli nurtują Cię jeszcze jakieś pytania napisz lub zadzwoń! Odpowiemy jeszcze dziś.

Wykonane przez nas prace

przegląd kanałów wentylacyjnych Piaseczno, przegląd przewodów kominowych Kobyłka, przegląd przewodów kominowych Sochacze, przegląd drożności komina Gordzisk Mazowiecki, przegląd kanałów wentylacyjnych Ząbki, przegląd przewodów wentylacyjnych i spalinowych Wyszków, przegląd drożności komina Radom, przegląd komina Żyrardów, przegląd przewodów spalinowych Nowy Dwór Mazowiecki, przegląd kanałów spalinowych Ostrołęka, przegląd komina Wołomin, przegląd kominiarski Otwock, przegląd przewodów wentylacyjnych a także spalinowych Marki, przegląd kominiarski Mińsk Mazowiecki

Dowiedz się więcej:

Jak poprawnie wygląda przegląd kominiarski?

Inspekcje komina powinny byc zrobione co najmniej dwa razy rocznie, w zależności od sposobu ogrzewania budynku. Przegląd kominów spalinowych wymaga wejścia na dach i przeczyszczeniu przewodów przy pomocy sprzętów kominiarskich – szczotki drucianej, kuli kominiarskiej oraz innych przyrządów. Kominiarz wprowadza kulę oraz szczotę zamocowaną na linie w środku komina i porusza nimi do góry i na dół. Kolce drucianki pozbywają się sadzy, która swobodnie osówa się na samo dno. Należy ją stamtąd usunąć za pomocą drzwiczek rewizyjnych.

Przegląd kominiarski kanału wentylacyjnego?

Robi się go z środka pomieszczeń. Do klatki wentylacyjnej przykłada się specjalistyczne narzędzie pomiarowe na wysięgniku. Wyposażone ono jest w łożyskowany wiatrak. Moc zasysanego przez przewody powietrza powinna zmusić wiatrak do obrotu, a wbudowana elektronika mierzy siłę ciągu. Jeśli wartość jest zbyt niska lub wiatraczek pozostaje nieruchomo, oznacza to że komin jest niedrożny. Trzeba znaleźć tego powód i go usunąć.

Kto przeprowadza przegląd kominiarski?

Inspecja komina powinna wykonywać odpowiednia osoba – fachowy kominiarz. Wcześniej kominiarze często odwiedzali domostwa, snując się od drzwi do drzwi. Z upływem czasu tradycja ta zanikła a w teraźniejszości należy dzwonić do zakładu kominiarskiego, w celu umówienia się na inspekcję. Jak dużo to kosztuje? Zadzwoń do nas i przekonaj się sam. Telefon: 506517306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone