MENU
Jesteś tutaj: Oferta Przegląd kominiarski Przegląd kominiarski Mińsk Mazowiecki

Przegląd kominiarski Mińsk Mazowiecki

Zadzwoń: 506-517-306

Przegląd kominiarski Mińsk Mazowiecki

Potrzebujesz ludzi którzy zajmą się przeglądem kominiarskim w Mińsku Mazowieckim? U nas otrzymasz wszystko czego szukasz.

Oferujemy przegląd komina przegląd przewodów kominowych przegląd kominiarski.
Zapoznaj się z naszą ofertą i zostań naszym klientem.

Odpowiemy na każde pytanie.
Telefon: 506-517-306
Oferujemy usługi całodobowo
Lub napisz: controlsanit@gmail.com

Komin to część znajdująca się w prawie każdym budynku w naszej strefie klimatycznej. Przewody kominowe dzielą się na różne rodzaje – wentylacyjne oraz spalinowe. Przewody kominowe typu wentylacyjnego mają za zadanie zagwarantować stałą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Wymieniane powietrze wlatuje z zewnątrz przez okna i kanały nawiewne, a zanieczyszczone jest wyciągane na zewnątrz kominem i odpowiednimi kratkami wentylacyjnymi. Zadaniem kominów spalinowych jest wyciąganie na zewnątrz, wysoko ponad dach zanieczyszczeń powstających w trakcie ogrzewania budynku – gazem lub węglem.

Czy naprawdę przegląd przewodów kominiarskich jest niezbędny?

Zadaniem tych czynności jest upewnienie się czy przewody kominiarskie dalej spisują się bez zarzutu a także poprawnie robią to, co do nich należy. Niestety nie zawsze tak jest. Kominy czasem tracą siłę z winy różnych czynników. Sporadycznie w kominach wentylacyjnych zamieszkuje ptactwo. Utrudniają tym samym przepływ powietrza, sprawiając komin zupełnie bezużytecznym. W przypadku kominów spalinowych niedrożność często wynika przez nadmiar sadzy, zalegającej w przewodzie. Jest to naturalnym wynikiem spalania paliw stałych, ale może również być efektem spalania zbyt wilgotnego opału, szczególnie drewna. W krótkim czasie sadza może pokryć ściany przewodu spalinowego, znacząco zmniejszając jego drożność. Jeśli kanał spalinowy przewodów kominowych nie jest drożny, może dojść do wypadku – zaczadzenia domowników.

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

  • profesjonalizm
  • sprawdzone metody

Lokalizacja

Główny obszar naszej działalności to Mazowsze, a w szczególności Mińsk Mazowiecki oraz okolice. Natomiast usługi świadczymy dla klientów z całej Polski, dlatego współpracę podejmiemy również z klientami z innych regionów.

Nasza oferta

  • okresowy przegląd przewodów kominowych
  • przegląd komina
  • przeglądy budowlane roczne

Jeśli masz jakiekolwiek pytania zadzwoń! Chętnie odpowiemy.

przegląd kanałów wentylacyjnych oraz spalinowych Nowy Dwór Mazowiecki, przegląd kanałów wentylacyjnych oraz spalinowych Ząbki, przegląd kominiarski Mława, przegląd przewodów kominowych Wołomin, przegląd przewodów kominowych Siedlce, przegląd drożności komina Kobyłka, przegląd kanałów spalinowych Marki, przegląd kanałów wentylacyjnych Ciechanów, przegląd przewodów wentylacyjnych Radom, przegląd komina Pruszków, inspekcja drożności komina Gordzisk Mazowiecki, przegląd kominiarski Żyrardów, przegląd kanałów spalinowych Piaseczno, przegląd komina Piastów

Najczęściej zadawane pytania:

Jak wygląda przegląd kominiarski?

Inspekcje komina muszą być zrobione co najmniej dwa razy rocznie, w zależności od sposobu ogrzewania budynku. Przegląd kanałów spalinowych wiąże się z wejściem na dach i przeczyszczeniu przewodów za pomocą narzędzi kominiarskich – szczotki drucianej, kuli oraz innych sprzętów. Kominiarz wprowadza kulę i druciankę zamocowaną na lince w środku przewodów komina i rytmicznie ją podnosi i opuszcza. Druciane kolce zdzierają sadzę, która odrazu osówa się na na dół. Należy ją stamtąd usunąć za pomocą drzwiczek rewizyjnych.

Przegląd kominiarski komina wentylacyjnego?

Wykonuje się go z środka pomieszczeń, przykładając do kratki wentylacyjnej specjalne urządzenie pomiarowe. Zawiera ono łożyskowany wiatraczek. Siła zasysanego przez kanały powietrza powinna wprawić wiatraczek w ruch, a dodatkowa elektronika mierzy siłę ciągu. W przypadku gdy wartość jest zbyt niska albo wiatrak pozostaje nieruchomo, mówi nam to że przewód jest niedrożny. Trzeba zlokalizować tego źródło i je zlikwidować.

Kto wykonuje przegląd kominiarski?

Inspecja przewodów komina może wykonać tylko przeszkolona osoba – fachowiec naszej firmy. Dawniej kominiarze często odwiedzali domostwa, chodząc od jednych drzwi do drugich. Po czasie tradycja ta zanikła a dziś należy skontaktować się z kominiarzem, aby umówić się na inspekcję. Ile kosztuje taki przegląd kominiarski? Zadzwoń do nas i przekonaj się sam. Kontakt: 506-517-306

           

© wszystkie prawa zastrzeżone