MENU
Jesteś tutaj: Blog Przegląd kominiarski - jak go wykonać?

Przegląd kominiarski - jak go wykonać?

#komin #przeglad-komina #kominiarz

08:48, dnia 18 lipiec 2022r.
Kategoria:Blog
502
0

PRZEGLĄD KOMINIARSKI: JAK CZĘSTO POWINNO SIĘ JE WYKONYWAĆ?

Obowiązek kontroli stanu technicznego przewodów kominowych spoczywa na zarządcy lub właścicielu nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 62 Prawa budowlanego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przeglądy kominów należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. Jeśli nieruchomość jest ogrzewana paliwem stałym (np. węglem), to czyszczenie przewodów kominowych należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. Jeśli nieruchomość ogrzewana jest paliwem stałym (np. węglem), czyszczenie przewodów kominowych powinno być wykonywane cztery razy w roku. Jeżeli nieruchomość ogrzewana jest paliwem płynnym, takim jak olej opałowy lub opał, czyszczenie przewodów kominowych powinno być wykonywane tylko dwa razy w roku.

Należy pamiętać, że czyszczenie kominów to coś więcej niż tylko kwestia bezpieczeństwa. W domu jednorodzinnym lub mieszkaniu należy wykonać przegląd kominiarski jak najszybciej, aby uniknąć problemów, takich jak parujące okna i grzyb.

JAK WYGLĄDA PRZEGLĄD PRZEWODÓW KOMINOWYCH?

Przegląd kominiarski to skomplikowany proces. Obejmuje on kontrolę przewodów dymowych i wentylacyjnych. Kominiarz sprawdza szczelność i szczelność komina. Jest również odpowiedzialny za czyszczenie i udrożnienie przewodu kominowego. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek problemów, kominiarz przedstawia kroki, które należy podjąć, aby uczynić nieruchomość bezpieczniejszą dla wszystkich mieszkańców. Kominiarz musi podpisać raport.

Przepisy budowlane zawierają wytyczne, w jaki sposób kominiarz powinien przeprowadzać kontrolę domu. Jest on odpowiedzialny nie tylko za wykonanie powyższych czynności, ale sprawdza także inne wymagania związane z kominiarstwem, takie jak zgodność z materiałami, atesty i aprobaty techniczne. Kominiarz sprawdza, czy wszystkie instalacje kominowe są zgodne z projektem. Kominiarz zgłasza zarządcy lub właścicielowi budynku ewentualne zatkanie przewodu kominowego.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*

           

© wszystkie prawa zastrzeżone